Dripping Blood Halloween Nail Art

October 27, 2016

Halloween is around the corner and all my social media feeds are full of spooky nail designs, so it is the right time to join the game! I decided to do Dripping Blood Halloween Nails with cuticle nail art. That was fun to try, and I love how it complements the nail design. Find full post on SoNailicious blog with easy step-by-step tutorial.

***

Tuvojas Visu svēto diena jeb Helovīns un šķiet visi sociālo tīklu konti, kam sekoju, ir pilni ar kreatīvām nagu dizainu idejām. Un kāpēc gan neradīt kādu dizainu pašai!? Izvēlējos veidot nagu dizainu ar asins lāsītēm. Tās zīmēt turpināju arī uz pirkstiem, manuprāt, lāsītes ideāli papildina manikīru un piešķir tam vajadzīgo noskaņu. Vairāk bildes un pilnu nagu dizaina pamācību meklē SoNailicious blogā.


Make sure you tag @nailscope and @so_nailicious in your photo on Instagram or leave me a link in the comments, if you recreate this nail design. Would love to see it!

***

Atstāj linku komentāros vai atzīmē @nailscope un @so_nailicious savās Instagram bildēs, ja izmēģini šo dizainu pati, labprāt to redzētu!

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Back to Top