How To Remove Soak-Off Gel Polish At Home

February 04, 2016

I know this post's title says everything, but before we start, I wanted to remind you that the best way how to remove soak-off gel polish is to entrust it to a professional nail technician. But not always everything happens as it should be - someone (you or your technician) can get sick (in the worst case) or go for longer vacation (in the best case). So for that kind of situations I made this tutorial. As a manicurist, I saw a lot of damaged nails, even too much... If you want to skip it, just follow this tutorial and it will help you to remove your old gel polish more easily and without damaging your natural nails.

You will need:
 • nail file
 • gel polish remover or nail polish remover with acetone
 • cotton
 • foil
 • orange wood stick
 • buffer
 • nail oil

***

Lai gan šī raksta nosaukums ir nepārprotams, tomēr sākšu ar to, ka gēllakas noņemšanu iesaku veikt pie profesionāļiem, t.i. tas ir nagu kopšanas speciālistiem. Tomēr dažreiz gadās arī apstākļi, kad to nav iespējams izdarīt - var saslimt (sliktākajā gadījumā) vai var doties garākā atvaļinājumā (labākajā gadījumā) gan jūs pašas, gan Jūsu meistari. Tieši tādiem gadījumiem radīju šo pamācību, lai pēc iespējas vieglāk un nagiem nekaitīgāk jūs pašas mājas apstākļos varētu atbrīvoties no attaugušās gēllakas. Pati būdama manikīra meistare, nepareizas gēllakas noņemšanas rezultātā sabojātus nagus esmu redzējusi gana daudz, tāpēc ceru, kā kādai šī pamācība palīdzēs izvairīties no "gribēju kā labāk sanāca kā... vienmēr".

Noņemšanai vajadzēs:
 • nagu vīlīti
 • gēllakas vai nagu lakas noņēmēju
 • vatītes
 • foliju
 • apelsīna kociņu
 • pulēšanas vīlīti
 • nagu eļļiņu


1. Lightly scratch gel polish surface with a nail file. It will help to take the polish off faster. Be careful, don't scratch your natural nails!

2. Soak a piece of cotton in gel polish remover and put on the nail. You can also use nail polish remover, but it need to be with acetone. Then wrap each finger in a piece of foil. When all nails are wrapped, wait 15 minutes.

3. Take off foil and if gel polish is already coming off, lightly push it with an orange wood stick. If not, leave nail wrapped for 5 or more minutes, till it comes off easily. Remember that your movements with orange wood stick need to be from nail's free edge to cuticle.

4. If you nails tend to split, change direction only at the free edge. See the arrows in this and previous pictures.

5. File your nails in the length and shape you prefer. Then lightly buff them. Use 240 grid (or finer) buffer.

6. After that wash your hands and moisturize cuticles with nail oil.

***

1. Ar vīlīti viegli ieskrāpējam gēllakas pārklājumu. Tās palīdzēs paātrināt noņemšanas procesu.

2. Samitrinām gabaliņu vatītes gēllakas noņēmējā un liekam uz naga. Speciālā noņēmējā vietā var izmantot nagu lakas noņēmēju, tikai tā sastāvā noteikti jābūt acetonam, jo vairāk, jo labāk. Pēc tam ietinam visus pirkstus folijā. Kad tas izdarīts, gaidām 15 minūtes.

3. Ņemam nost foliju un ja gēllaka ir jau sadalījusies tādās kā mazās plēksnītēs un viegli pabīdot nāk nost, tad, izmantojot apelsīna kociņu, attīrām nagu no gēllakas pārpalikumiem. Ja tā nenāk nost, tad ietinam pirkstus vēlreiz uz kādām 5 vai vairāk minūtēm, līdz gēllaku var noņemt bez īpašas piepūles. Noteikti nespiežam un neskrāpējam nagu, tas var izraisīt naga bojājumus. Atceramies, ka nagu no gēllakas attīra virzienā no brīvās malas uz naga saknīti. 

4. Ja nagi ir ar tendenci šķelties, tad, atbrīvojot pašu naga galiņu, mainām virzienu. Sekojam bultām attēlos.

5. Pievīlējam sev vēlamo nagu garumu un formu. Viegli nopulēja naga virsmu, izmantojot 240 gridu (vai smalkāku) vīlīti pulēšanai.

6. Pēc tam nomazgājam rokas un iemasējam mitrinošu eļļiņu naga plātnītēs un kutikulās.

Did you try to remove soak-off gel polish at home before? 
And what do you prefer better - soak-off gel polishes or regular nail polishes?

***

Vai esat kādreiz pašas mājās mēģinājušas noņemt gēllaku? 
Un kam vispār dodat priekšroku - gēllakām vai "parastajām" nagu lakām?

2 comments:

 1. Es regulāri pati noņemu.. Daru apmēram tā, kā pamācībā, bet nebiju iedomājusies vispirms novīlēt virskārtu.. Paldies par ieteikumu, to noteikti izmantošu!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jā, tas tiešām paātrina noņemšanu, un pietiek vien ar pāris skrāpējumiem.

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Back to Top